menu

Artykuł archiwalny

drukuj

2012-07-03 12:15:06

Charakterystyka domu


Charakterystyka Domu.

     DPS położony jest w przepięknie malowniczej okolicy Wiśniowej Góry. Architektura zabudowań i jego najbliższe otoczenie umożliwia w dużej mierze swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w pobliżu znajduje się Las Kraszewski po którym często nasi mieszkańcy spacerują i dotleniają się.  Kolejnym udogodnieniem jest komunikacja miejska łączącą Wiśniową Górę z Łodzią
co pozwala naszym mieszkańcom na częsty kontakt z rodziną.

     W obecnej chwili nasi pensjonariusze mieszkają już w nowo wybudowanym budynku spełniającym wszystkie standardy unijne. Placówka mieści 85 pokoi (1, 2 lub 3 osobowych). Każdy posiada własny telewizor oraz łazienkę dostosowaną do niepełnosprawności mieszkańca. Dodatkowo pensjonariusze mają dostęp do ogólnej świetlicy na której również mają możliwość oglądania TV. Dom nasz usytuowany jest w urokliwej okolicy. Duży teren z ogrodem, wiele miejsc spacerowych i świeże powietrze  stwarzające wyjątkowo korzystny mikroklimat oraz sprzyjający dobremu samopoczuciu naszych Mieszkańców.  Dom zapewnia całodobową opiekę kobietom i mężczyznom z przewlekłą chorobą psychiczną.    W okresie zimowym z naszego noclegu mogą korzystać również osoby bezdomne.

 

Opieka

     Pensjonariuszami opiekują się całodobowo doświadczone, serdeczne, życzliwe pielęgniarki
i opiekunki. Bezpośrednią opiekę lekarską nad podopiecznymi sprawuje lekarz internista oraz psychiatra. Postępujemy zgodnie z etyką lekarską, empatią i wiedzą medyczną. Raz w tygodniu przyjeżdża fryzjerka, która goli, czesze i strzyże naszych pensjonariuszy.

W naszym domu mamy szeroko rozwiniętą rehabilitację, którą przeprowadzają wysoce wykwalifikowani specjaliści. Posiadamy odpowiedni sprzęt do hydromasażu, fizjoterapii, kinezyterapii jak również przystosowaną salę do ćwiczeń rozciągających i masażu.

Na terenie naszego domu działa również terapia zajęciowa w ramach której przeprowadzana jest arteterapia, ergoterapia, socjoterapia i zooterapia, muzykoterapia (śpiew, gra na instrumentach, taniec. Ponadto organizowane są zajęcia z kulinarii. W ramach zajęć kulturalno oświatowych mieszkańcy mają możliwość korzystania z własnej szerokotematycznej biblioteki oraz z filmoterapii. Podopieczni korzystają z imprez organizowanych na terenie placówki i po za DPS.

Mieszkańcy są objęci opieką duszpasterską. W budynku znajduje się kaplica, w której odprawiane są niedzielne msze jaki i codzienna modlitwa Anioł Pański. 

Kolejnym atutem naszej jednostki jest fakt iż posiadamy własną kuchnię w której codziennie przygotowywane są świeże i odpowiednio dostosowane do potrzeb pensjonariusza posiłki.

Informacje o artykule

Autor:
Zredagował(a):
Data powstania: 03.07.2012 11:15
Data ostatniej modyfikacji: 18.01.2013 09:17
Liczba wyświetleń: 1173

Archiwum

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował
1 Charakterystyka domu 18.01.2013 09:17 Adam Olek
2 Charakterystyka domu 17.07.2012 12:08 Adam Olek
3 Charakterystyka domu 03.07.2012 11:15
menu